Орендодавець відмовляється отримувати орендну плату: як уникнути порушення договору
25.07.2017 | 10:01
Підкажіть, будь ласка, як правильно вчинити. Взяли земельну ділянку (пай) в оренду, хотіли виплатити орендну плату за пай, але орендодавець відмовляється брати гроші. Зазначену в договорі суму проіндексовано. Дякую.

Відповідь: За користування зазначеною в договорі земельною часткою орендар сплачує орендодавцю щороку орендну плату у визначеному розмірі з розрахунку на одну земельну частку (п. 2.2 Типового договору оренди земельної частки (паю), затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 17.01.2000 р. № 5).

А згідно з р. 3 цього договору орендар зобов’язаний своєчасно сплачувати орендну плату, визначену в договорі.

Таким чином, обов’язок орендаря сплатити орендну плату орендодавцю є безумовним. Відповідно, його невиконання розцінюватимуть як порушення орендарем умов договору (незалежно від того, що орендодавець нібито сам відмовився від її прийняття).

Аби такі дії кредитора (тобто орендодавця) не спровокували порушення орендарем своїх зобов’язань щодо вчасної сплати орендної плати, радимо скористатися таким інструментом: виконати зобов'язання внесенням боргу в депозит нотаріуса, нотаріальної контори.

Підстави для цього знаходимо в ст. 537 Цивільного кодексу України. Боржник має право виконати своє зобов'язання шляхом внесення належних із нього кредиторові грошей у депозит нотаріуса, нотаріальної контори, якщо кредитор (уповноважена ним особа) відсутній у місці виконання зобов'язання або кредитор (уповноважена ним особа) ухиляється від прийняття виконання або в разі іншого прострочення з їхнього боку.

Прийняття нотаріусом грошей і цінних паперів провадиться за місцем виконання зобов'язання (ч. 3 ст. 85 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.93 р. № 3425-XII).

Про надходження грошей нотаріус повідомляє кредитора й на його вимогу видає йому гроші.

Отже, уважатимуть, що боржник (тобто орендар) виконав перед кредитором (тобто орендодавцем) своє зобов’язання щодо сплати орендної плати.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати