Орендуємо авто в директора для доставки товарів: чи обов'язково складати ТТН
11.10.2018 | 08:13
 Наша компанія орендує в директора автомобіль. Транспортний засіб ми використовуємо для доставки товарів покупцям. Якщо товар придбано на суму понад 2000 грн, то доставка за наш кошт. У протилежному випадку вартість перевезення оплачує покупець.
Чи обов'язково складати в такому разі ТТН?

Відповідь: Якщо компанія доставляє власний товар покупцю на орендованому чи власному авто й умову такої доставки закріплено в договорі, без ТТН не обійтись. Хоча в деяких випадках обов'язок складати такий документ може компанію й оминути.

Так, коли мовиться про перевезення вантажу на договірних умовах, без ТТН не обійтись. І не важливо, на власному чи орендованому транспорті здійснюють таке перевезення. Адже наявності ТТН у такому разі вимагають як ст. 48 Закону про автотранспорт, так і п. 1 Переліку № 207.
Тож якщо ваша компанія доставляє товар покупцю за власний кошт і в договорі, як і в первинці, жодним чином не згадано послуги транспортування, то, на нашу думку, ТТН можна не складати. А коли в документах фігурують послуги перевезення, то хоч круть, хоч верть, а без ТТН не обійтись. А якщо перевезення здійснюється для власних потреб, ТТН можна не складати.
Детально це запитання ми розглядали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 55 за 2018 рік, стор. 42.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати