Основні засоби в зоні АТО: чи нараховувати ПДВ
Підприємство виїхало із зони АТО й перереєструвалося. Чи нараховувати ПДВ на вартість ОЗ, що залишилися на непідконтрольній території?

Відповідь: На ваше питання про нарахування ПДВ за основними засобами, що залишилися на непідконтрольній території, відповідаємо таке.

Згідно з п. 38.10 підрозділу 2 р. ХХ Податкового кодексу України (далі — ПКУ) з метою обкладення ПДВ необоротні активи, які придбано (побудовано, створено) до 14.04.14 р. і які станом на 01.01.17 р. перебувають на території населених пунктів на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, не вважають:

  • призначеними для використання в операціях, що не є господарською діяльністю платника податків;
  • невиробничими необоротними активами в розумінні ПКУ.

Отже, законодавець захистив платників ПДВ — власників таких необоротних активів від нарахування компенсувальних зобов'язань за п. 198.5 ПКУ.

Також зазначимо: п. 189.9 ПКУ передбачає обов'язок нарахувати ПДВ під час ліквідації основних засобів, а також умови, за виконання яких можна уникнути визнання таких податкових зобов'язань. Водночас, на думку контролерів, «…тільки після встановлення факту ліквідації основних виробничих або невиробничих засобів суб'єкт господарювання має право на застосування положень п. 189.9 ст. 189 Кодексу» (див. лист ДФСУ від 13.05.16 р. № 10488/6/99-99-15-02-02-15).

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати