Отримання поточних трансфертів комунальним підприємством: як показати в обліку
Комунальне підприємство «Аптека» отримало з міського бюджету кошти на казначейський рахунок для закупівлі медикаментів за КПКВК 106054 (Підтримка діяльності підприємств і організацій побутового обслуговування, що належать до комунальної власності). Як обліковувати ці кошти, чи потрібно сплатити податок на прибуток?

Відповідь: Отримане цільове фінансування визнають доходом протягом тих періодів, у яких було зазнано витрат, пов'язаних з виконанням умов цільового фінансування (п. 17 П(С)БО 15 «Доходи»). Тому отримання цільового фінансування слід відобразити проводкою: Дт 311 Кт 48. А в періоді, коли ви визнаєте витрати, пов’язані з виконанням цільового фінансування, вам слід визнати на пропорційну суму дохід: Дт 48 Кт 719.

У податково-прибутковому р. ІІІ Податкового кодексу України щодо цього жодних коригувань не передбачено. Тож на об'єкт оподаткування в загальному порядку вплинуть і визнані в бухобліку витрати, і доходи у зв’язку із цільовим фінансуванням.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати