Пайовий внесок на благоустрій: чи коригувати фінрезультат
20.07.2017 | 14:10
Підприємство уклало угоду з міською радою про пайову участь у благоустрої з асфальтування спільних територій. Чи коригувати в податково-прибутковому обліку бухфінрезультат на ці витрати?

Відповідь: За загальним правилом, власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою на умовах договору, укладеного з підприємством або балансоутримувачем (ч. 4 ст. 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.15 р. № 2807-IV).

Із 01.01.15 р. об’єктом обкладення податком на прибуток є бухгалтерський фінрезультат до оподаткування плюс/мінус різниці, передбачені Податковим кодексом України (далі — ПКУ). Не застосовувати різниць можуть ті платники, річний бухдохід яких менший за 20 млн грн і які поставили відповідну позначку в декларації. А тому як цю операцію відобразять в обліку, так вона й впливатиме на податок на прибуток.

Водночас р. ІІІ ПКУ не передбачає жодних різниць, які б говорили про необхідність коригування фінрезультату на суму таких пайових внесків. А тому навіть якщо ваше підприємство застосовує різниці, уважаємо, коригувати фінрезультат у цьому випадку не потрібно. 

Погоджуються із цим і податківці. Так, у подібній ситуації в листі від 10.11.15 р. № 10463/К/99-99-19-02-02-14 вони чітко зазначили: «Кодексом не передбачено різниці щодо операцій з виплат у вигляді пайових внесків на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста, на які коригується фінансовий результат до оподаткування, тобто такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку».

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати