Переробка давальницької сировини: тонкощі митного оформлення
13.11.2017 | 11:42
1210 0 ПДВ

Наше підприємство здійснює переробку давальницької сировини. Іноземний партнер надає нам відповідну сировину, яку ми переробляємо й повертаємо йому вже у вигляді готової продукції.

 

Підкажіть, будь ласка, які особливості митного оформлення на етапі отримання сировини?

ВІДПОВІДЬ: Загалом оформлення іноземної сировини в режимі переробки на митній території України здійснюють з умовним повним звільненням від обкладення митними платежами: митом і ПДВ (ч. 1 ст. 148 Митного кодексу України, далі — МКУ, ч. 12 ст. 286 МКУ та п. 206.12 Податкового кодексу України, далі — ПКУ ), а також акцизним податком для підакцизних товарів, якщо при цьому не стягують ПДВ (пп. 213.3.3 ПКУ).

Скористатися таким привілеєм підприємство може лише за умови дотримання строків переробки й цільового використання ввезеної сировини. У разі порушення цих вимог та митного законодавства платежі доведеться сплатити в повному обсязі.

Повернення продуктів переробки відбувається в режимі реекспорту до закінчення строку переробки з оформленням відповідної митної декларації (ч. 1 ст. 86 МКУ).

Окрім того, разом із митною декларацією на реекспорт суб’єкту ЗЕД необхідно подати товаросупровідні документи та звіт, що містить детальний опис кількості й асортименту використаної в процесі переробки давальницької сировини. Повний перелік товаросупровідних документів можна знайти в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 103 за 2017 р. на стор. 8.

До продуктів переробки, які вивозять за межі України в режимі реекспорту, не застосовують вивізного мита й заходів нетарифного регулювання (ст. 85 МКУ). Окрім цього, повернення продуктів переробки звільнено від обкладення ПДВ (п. 206.5 ПКУ).

Усі нюанси такої співпраці підприємств з іноземними партнерами ми розглянули в темі номера «Переробка давальницької сировини» газети «Все про бухгалтерський облік» № 103 за 2017 р. А саме — детально розібрали:
☕ документальне оформлення під час увезення сировини для переробки;
☕ строки переробки та статус сировини, яку ввезено закордонним контрагентом;
☕ особливості вивезення вже готової продукції;
☕ тонкощі проведення розрахунків за послуги переробки;
☕ відповідальність суб’єктів ЗЕД.

Альона АЛЄКСЄЄНКО, 
консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Ще більше розлогих матеріалів щодо переробки іноземної сировини читайте в темі номера на сторінках газети № 103 за 2017 р.:
☕ Бартерні розрахунки з нерезидентом за послуги переробки: краще грошима;
☕ Переробка іноземної сировини: що робити з відходами:
   ☕ імпорт залишків без перетину кордону;
   ☕ утилізація відходів після переробки.

Додаткову інформацію про інші нюанси переробки давальницької сировини знайдете тут:

☕ Переробляємо сировину з Франції, а готову продукцію відправляємо до Німеччини: чи немає заборони — у додатку до газети № 103 за 2017 р.;
☕ Переробка давальницької сировини: який код зазначати в податковій накладній — у газеті № 42 за 2017 р. на стор. 7;

☕ Чи потрапить олія, виготовлена на давальницьких умовах, до спецрежимної декларації з ПДВ — у газеті № 113 за 2016 р. на стор. 20. 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати