Під час відключення світла використовують РК: чи подавати довідку про використані книжки
21.09.2018 | 09:00
Підприємство використовує РРО, інформація про розрахунки автоматично надходить до ДФС. Під час відключення електроенергії працюємо з РК, ф. ЗВР-1 не складаємо. Чи подавати фіскалам Довідку про використані РК?

Відповідь: Зауважимо, що звітність, пов'язана з використанням книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) (розрахункових книжок, далі — РК), подається суб'єктом господарювання щодо всіх КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведуться разом із розрахунковими книжками у випадках, визначених Законом про РРО (п. 3 Порядку подання звітності, пов’язаної з використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), затвердженого наказом Мінфіну України від 21.01.16 р. № 13, далі — Порядок подання звітності).

Паперова РРО-звітність складається з:
1) Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (ф. № ЗВР-1);
2) Довідки про використані розрахункові книжки (додаток до Порядку подання звітності).
Тож ви­сновується таке: якщо суб'єкт господарювання працює з РРО, він звітує щодо його використання в електронному вигляді. Виняток становить ситуація, коли РРО виходив із ладу й замість нього послуговувалися РК. Тоді до ф. № ЗВР-1 слід включити інформацію про розрахунки в ті дні, коли працювали без РРО, але з РК. Додатково вам слід здавати ще й Довідку про використані розрахункові книжки (додаток до Порядку подання звітності) у тому місяці, коли РК повністю використали.
Звітність подають до ДФС за місцем реєстрації РК у терміни, визначені чинним законодавством, — не пізніше 15-го числа наступного за звітним місяця (п. 7 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР). При поданні звітності одночасно надавати КОРО чи РК не потрібно.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати