Підприємець-єдинник орендує кафе: чи потрібен РРО
Я — ФОП на 2 групі єдиного податку, орендую кафе. Чи можу я, якщо у мене немає 1 млн грн на рік, не користуватися касовим аппаратом і РК з книгою КОРО? І які можуть бути штрафні санкції, якщо я цих умов не виконано?

Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які належать відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Пунктом 296.10 ПКУ передбачено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовують платники єдиного податку:

— І групи;

— ІІ—ІV груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засоби та вироби медичного призначення.

В індивідуальній податковій консультації від 06.03.18 р. № 904/Г/99-99-14-05-01-14/ІПК ДФСУ зазначила, що підприємці — платники єдиного податку II та III груп, обсяг доходу яких у календарному році перевищив 1 млн грн, зобов'язані з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО. Водночас у разі розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) в безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки РРО не застосовують.

Заразом п. 1 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», встановлено, що суб’єкти підприємницької діяльності мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО з використанням РК та Книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) у разі роздрібної торгівлі продовольчими товарами (крім підакцизних), що здійснюється фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок.

Відтак такі платники у разі роздрібної торгівлі підакцизними товарами, у т.ч. пивом у пляшках і бляшанках, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.

У разі встановлення протягом календарного року під час перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО, відповідно до ст. 17 Закону про РРО, застосовують фінансові санкції у таких розмірах:

— вчинене вперше — 1 гривня;

— за кожне наступне вчинене порушення — 100% вартості проданих з порушеннями товарів (послуг).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».

У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати