Підприємницький Звіт Із ЄСВ — 2019: складаємо та подаємо
14.01.2020 | 09:55

Кожний підприємець щороку має звітувати перед податківцями із єдиного внеску, який сплачує за себе. Обговоримо — хто, у якій формі, коли, куди і в який спосіб повинен подавати цей Звіт.

Як відомо, фізособи-підприємці платять за себе єдиний внесок у розмірі 22% від бази оподаткування. Такі платежі у 2019 році вони здійснювали щокварталу. Загальна сума платежу за звітний квартал складалася із сум єдиного внеску, розрахованих за кожний місяць кварталу. А ось звітують вони загалом за рік і один раз.

Коли подавати податківцям Звіт із ЄСВ

Щоби відзвітуватися за звітний рік із єдиного внеску за себе, підприємці щорічно подають до органу фіскальної служби за місцем проживання (реєстрації) Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб і суми нарахованого єдиного внеску за додатком № Д5 до Порядку № 435 (далі — Звіт за ф. № Д5) із типом форми "початкова". Такий Звіт фізособи-підприємці подають до податкової за місцем свого проживання (позначка про реєстрацію місця проживання в паспорті) не пізніше 9 лютого року, що настає за звітним (п.п. 2, 3 р. III Порядку № 435).

Зокремте увагу! Установлений строк подання Звіту за ф. № Д5 для фізосіб-підприємців у 2020 році припадає на неділю (вихідний день). Якщо так, то останнім днем строку подання цього Звіту слід вважати наступний за ним перший робочий день — понеділок 10 лютого 2020 року (п. 14 р. II Порядку № 435).

Звіт за ф. № Д5 подають незалежно від наявності у звітному періоді діяльності або доходів від неї (п. 13 р. II Порядку № 435).

Самозайняті особи (фізособи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі — НПДшники), які на момент настання загальних строків подання звітності з єдиного внеску (наприклад, за 2019 рік) проходять військову службу у зв'язку з мобілізацією на особливий період, зобов'язані подати Звіт за ф. № Д5 за себе протягом 10 календарних днів після демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій (п. 12 р. II Порядку № 435).

<...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 4 за 2020 р. на стор. 8

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати