Підприємство має комплекс будівель харчової промисловості: за які з них потрібно сплачувати податок
Наше підприємство - власник комплексу будівель харчової промисловості. До комплексу будівель харчової промисловості згідно зі зведеним актом вартості господарських будівель та споруд входять: — адміністративний корпус; — склади; — цех продовольчих товарів;— головний корпус,котельня;— торгівельний комплекс;— зварювальний цех. Чи потрібно виділяти код типу об’єкту на кожну будівлю за призначенням (адмінкорпус, торгівельний тощо) та сплачувати податок за кожний тип об’єкту чи все віднести до комплексу будівлі харчової промисловості (код 1251) та не сплачувати податок, позаяк рішенням Міської ради встановлено ставку податку за 1 кв. м — 0 грн?

Приймаючи рішення про обкладення податком на нерухомість адміністративного та торгівельного корпусів, які входять до комплексу будівель харчової промисловості, що належить Вашому підприємству на праві власності, доцільно зважати на фіскальну позицію щодо цього питання, висловлену податківцями в категорії 106.02 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (zir.tax.gov.ua). У цій консультації податківці стверджують: будівлі, що використовуються як адміністративно-побутові, для конторських та адміністративних цілей (офісні), в тому числі для промислових підприємств, є об’єктом обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з врахуванням рішень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад. Контролери вважають, що адміністративно-побутові (офісні) приміщення не підпадають під дію пп. «є» пп. 266.2.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Міркуємо, такий самий підхід буде застосовано і щодо торгівельних приміщень, які є складовою частиною будівель промисловості. 

Тому залишити без оподаткування адміністративні та торгівельні будівлі у Вашому випадку безпечно, лишень якщо стосовно таких приміщень встановлено пільги рішенням сільських, селищних, міських рад і рад об’єднаних територіальних громад. 

Хоча слід зазначити, що пп. "є" пп. 266.2.2 ПКУ не вимагає використовувати будівлі промисловості з кодом 125 Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 безпосередньо у виробничому процесі, щоб вважати їх необ'єктними для податку на нерухомість. Чинна редакція даної норми містить вимогу про використання таких будівель за призначенням у госпдіяльності суб'єкта господарювання. Інколи у судах вдається оскаржити донарахування податку на нерухомість за будівлі, які входять до складу промислових, але не використовуються безпосередньо у виробництві (див. постанову ВС від 20.02.2020 р. у справі № 0440/5091/18 — https://reyestr.court.gov.ua/Review/87868405).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати