Підприємство на загальній системі оподаткування виступає агентом у договорі доручення: що з ПДВ та податком на прибуток
Який порядок обкладення ПДВ та податком на прибуток підприємства на загальній системі оподаткування, котре виступає агентом у договорі доручення, а саме: згідно з договором агент надає послуги зі збору від населення (фізичних осіб) коштів за послуги, надані комітентом. Водночас агентська винагорода не справляється на користь агента (на договірній безоплатній системі). Суми, що надходять від населення, агент потім перераховує комітентові в повному обсязі.

У бухобліку обговорювану операцію можна відобразити, наприклад, так:

Дт 311 Кт 377 — під час отримання від фізосіб коштів, які належать довірителю;

Дт 377 Кт 311 — під час перерахування отриманих коштів довірителю.

У податково-прибутковому обліку, гадаємо, цю операцію слід відображати за бухобліковими правилами. 

З погляду ПДВ-обліку ситуація така. Безоплатне надання послуг з точки зору оподаткування віднесено до складу постачання послуг (див. пп. «в» пп. 14.1.185 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). У зв’язку з цим у вас під час безоплатного надання послуг має виникати об’єкт обкладення ПДВ. Базу оподаткування в такому разі слід визначати за загальними правилами п. 188.1 ПКУ. З останнього висновується, що відштовхуватися слід від договірної вартості. Причому під час постачання, зокрема, самостійно наданих послуг база обкладення ПДВ не може бути нижчою за звичайні ціни (див. абз. 2 п. 188.1 ПКУ). Тобто, по суті, раз договірна ціна у вас відсутня (бо ви безоплатно надаєте послуги), то вам, вважаємо, доведеться донараховувати собі ПДВ до рівня звичайних цін на аналогічні платні послуги.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати