Підприємство не зареєструвало ПН у встановлені строки: які будуть санкції
02.02.2021 | 08:00
Підприємство не зареєструвало до 15 січня податкову накладну, виписану 31 грудня. Чи застосовуються штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних під час локдауну з 8 по 24 січня?

З огляду на вимоги п. 521 підрозділу 10 р. XX ПКУ на період карантину штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН не застосовуються.

Так, згідно з цією нормою до платників ПДВ не застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 1201 ПКУ за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, що вчинені ними протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), у якому завершується дія карантину, граничний строк реєстрації яких припадає на період з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), у якому завершується дія карантину.

Однак із роз’яснень контролерів випливає те, що в разі несвоєчасної реєстрації постачальником ПН протягом дії мораторію на застосування штрафів за таку несвоєчасну реєстрацію покупець має високі шанси втратити право на податковий кредит.

Наприклад, в ІПК ДПС України від 02.11.20 р. № 4514/ІПК/99-00-04-01-03-06 зазначено:

«Разом із тим, звертаємо увагу на те, що порушення вимог Кодексу щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ».

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати