Підприємство придбало колумбарну стіну на кладовищі: як її оприбуткувати в обліку
20.08.2021 | 08:00
Підприємство придбало (замовило будівництво) колумбарної стіни на кладовищі. Колумбарну стіну оприбуткували як основний засіб. А ніші, розташовані в ній, планується продавати як товар. Загальна вартість усіх ніш перевищує вартість колумбарної стіни. Як правильно оприбуткувати ніші в колумбарній стіні (проводки)?

На наш погляд, оприбуткування власне самої стіни як об’єкта основних засобів є не зовсім правильним. Адже сама собою стіна, як ми зрозуміли із запитання, не є окремо виділеним об’єктом, що виконує певні власні функції. Вона уособлює частину ніш, які ви хочете продавати як запаси (тобто стіна та ніші виступають цілісним комплексом). Грубо кажучи, покупці разом із нішею купуватимуть також відповідну частину стіни. Тому, зважаючи на це, уважаємо, що першочергово всі витрати на спорудження колумбарної стіни доцільно було б акумулювати (скажімо, у дебет рахунку 23) із подальшим розпорошенням цих сум між кількістю отриманої продукції, якою в цьому разі є ніші (Дт 26 Кт 23). Собівартість кожної окремої ніші можна порахувати, узявши за основу її площу чи інший обґрунтований показник.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати