Підприємство в стані припинення: чи подавати звітність
19.05.2020 | 12:20
Фермерське господарство, зареєстроване юрособою, перебувало в стані припинення протягом 7 років, про що зроблено відповідний запис у ЄДР. У квітні 2020 р. засновник вирішив скасувати своє рішення про ліквідацію і поновити діяльність, у зв'язку з чим звернувся до органу державної реєстрації для внесення змін до ЄДР. Після поновлення та зміни статусу податкова вимагає подати звіти за 3 роки і сплатити штрафи. Чи правомірні ці вимоги, зважаючи на те, що юрособа перебувала в стані припинення та не здійснювала госпдіяльність?

Запитання з редакційної пошти

ВІДПОВІДЬ: Так, вважаємо вимоги контролерів правомірними — звітність треба було подавати. Пояснимо чому.

 Доволі часто платники податків — юрособи, що перебувають у стані припинення, нехтують обов'язком подання податкових декларацій. А дарма! Адже це тягне за собою ризики накладення штрафних санкцій, передбачених п. 120.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Нагадаємо їх розмір — 170 грн за кожне неподання декларації (або 1020 грн  — якщо протягом року вже був штраф за таке порушення).

Чи правомірно це?

Для відповіді на це запитання спочатку з'ясуємо, що саме означає внесення до Єдиного державного реєстру (ЄДР) запису "Перебуває у стані припинення" та його подальше скасування.

                 <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 45 за 2020 р. на стор. 8

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати