Підприємців, які займаються незалежною профдіяльністю, реєструватимуть платниками ЄСВ лише раз
10.01.2020 | 12:45

(Коментар до наказу Мінфіну України "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 21.10.19 р. № 436)

Із набранням чинності коментованим наказом (а це відбудеться через 10 днів із дня його офіційного опублікування, чого наразі не сталося) фізосіб-підприємців, які одночасно займаються незалежною профдіяльністю1, обліковуватимуть у контролюючому органі як фізосіб-підприємців з ознакою провадження незалежної профдіяльності. Це пропишуть у Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженому наказом Мінфіну України від 24.11.14 р. № 1162 (далі — Порядок № 1162).

Зокрема, це означатиме, що зникне проблема, коли від таких осіб податківці вимагали сплачувати єдиний внесок двічі (див. додаток до газети "Все про бухгалтерський облік" № 118-119 за 2019 рік на сайті dodatok.vobu.ua).Тож однозначно йтиметься про сплату внеску лише один раз як фізособами-підприємцями залежно від обраної системи оподаткування.

Вищезгадану ознаку встановлюватимуть на підставі поданих до органу ДПС за місцем проживання: заяви за ф. № 1-ЄСВ із приміткою "Зміни" та копії документа, що підтверджує право фізособи на провадження незалежної профдіяльності, або відомостей (даних) відповідного уповноваженого органу чи реєстру, яким забезпечується реєстрація незалежної профдіяльності, або заяви за ф. № 5-ОПП із позначкою "Зміни" та копії документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності (відповідно до пп. 4 п. 6.7 р. VI Порядку № 15882). До речі, саме за допомогою ф. № 5-ОПП облік підприємців-незалежників уже кілька років урегульовано стосовно реєстрації платниками податків за ПКУ.

<...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 3 за 2020 р. на стор. 21

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати