Підвищення зарплати торкнулося не всіх: чи коригувати середній заробіток
На нашому підприємстві з січня 2018 року підвищено оклади, але не за всіма посадами. Окрім того, у кількох працівників оклади збільшилися через присвоєння вищого розряду. За кількома посадами оклади зменшено (було завчасне попередження).
Нас цікавить, чи потрібно за таких обставин коригувати середній заробіток для нарахування відпускних?

Відповідь: Коригувати середній заробіток потрібно тільки тим працівникам, у яких збільшення окладу не пов’язане з присвоєнням вищої категорії.

Те, що працівникам, оклади яких збільшено через присвоєння вищого розряду (категорії, класу тощо), коригування середнього заробітку проводити не треба, обумовлено абз. 3 п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100. А зниження окладів, звісно, до коригування взагалі не зобов’язує.

Також уточнимо: середній заробіток тих працівників, у яких підвищення окладів  сталося не через підвищення категорії, необхідно коригувати, незважаючи на те що підвищення торкнулося не всіх співробітників підприємства (бо такої залежності — усім чи не всім підняли оклади — законодавство не передбачає).

Нагадаємо: правила коригування середнього заробітку, числові приклади розрахунку в різноманітних практичних ситуаціях ми наводили в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 71 за 2017 рік, стор. 6—13.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати