Пільговики зможуть виходити на пенсію як і раніше
11.02.2020 | 12:04

(Коментар до рішення КСУ від 23.01.2020 р. № 1­р/2020)

КСУ визнав неконституційним поетапне підвищення пенсійного віку для певних пільгових категорій працівників. Водночас не просто встановив, що зміни, внесені Законом № 2131 до Закону про пенсійне забезпечення2 стосовно призначення пільгових пенсій, — неконституційні, а відновив із 23.01.2020 р. дію попередніх редакцій цих статей.

Ідеться про скасування поетапного збільшення на 5 років віку для виходу на пенсію на пільгових умовах для жінок, з урахуванням відповідного стажу роботи, та на пенсію за вислугу років для пільгових категорій громадян, згаданих у ст.ст. 13, 14 та пп.пп. "б"—"г" ст. 54 Закону про пенсійне забезпечення.

Висновок про неконституційність зроблено на підставі того, що особи, які належать до певної категорії працівників, були учасниками правовідносин, у яких вони об'єктивно передбачали настання відповідних наслідків, а саме — призначення пенсій після досягнення певного пенсійного віку. Тож, на момент укладення трудового договору вони очікували на певний вік виходу на пенсію, а Закон № 213 змінив правила. І така зміна призвела до суттєвого погіршення щодо права на призначення пенсій. Натомість умови праці (а йдеться саме про шкідливі) не поліпшилися.

Саме тому КСУ вирішив, що слід застосовувати ст. 13, ч. 2 ст. 14, пп.пп. "б"—"г" ст. 54 Закону про пенсійне забезпечення у редакції до внесення змін Законом № 213, але виключно для осіб, які працювали до 1 квітня 2015 року на посадах, визначених у згаданих нормах (див. таблиці в додатку до поточного номера газети "Все про бухгалтерський облік" на сайті dodatok.vobu.ua).

      <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 13 за 2020 р. на стор. 14

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати