Податкова накладна на імпортний товар без спецпозначки: чи сподіватися на податковий кредит
08.02.2018 | 16:37
1512 0 ПДВ
Наше підприємство отримало податкову накладну на товар. Ми впевнені, що він закордонний, але податкова накладна не містить позначки у графі 3.2 про його іноземне походження.
Чи вимагати у постачальника розрахунок коригування або ж можна не чекати на виправлення та задекларувати податковий кредит?

ВІДПОВІДЬ: Уважаємо, ви можете задекларувати податковий кредит за такою податковою накладною. Адже недолік пов’язаний із необов’язковим реквізитом. Подібного висновку дійшли і контролери.

Попри те, що в табличній частині форми податкової накладної окреме місце відведено для ознаки про імпортований товар (графа 3.2 розділу Б), такий реквізит не названо обов’язковим у п. 201.1 ПКУ. Тож помилка в ньому не впливає на право покупця на податковий кредит. Схожу позицію контролерів знаходимо в ІПК ДФСУ від 30.01.18 р. № 345/6/99-99-15-03-02-15/ІПК: «…заповнення (або не заповнення) графи 3.2 розділу Б податкової накладної не впливатимуть на право відображення податкового кредиту з ПДВ у покупця таких товарів…». Минулоріч аналогічний вердикт повідомили контролери в ІПК ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. від 11.07.17 р. № 1095/ІПК/10/04-36-12-01-16.

При цьому нагадуємо: незважаючи на відсутність ознаки у графі 3.2, для імпортованого товару у графі 3.1 має бути зазначений повний код за УКТ ЗЕД, і його скорочення до перших чотирьох цифр неприпустиме.

Звісно, у разі бажання постачальник може виправити податкову накладну. У категорії 101.16 ЗІР http://zir.sfs.gov.ua  контролери радять зробити це за допомогою розрахунку коригування методом сторно: «…сторнуються товарні позиції, що містять помилкове значення (зазначаються зі знаком «-»), та додаються товарні позиції, які містять правильні значення. При цьому у графі 1 рядка доданої товарної позиції з правильними показниками зазначається новий черговий порядковий номер рядка податкової накладної, який не зазначався раніше в податковій накладній, що коригується». Утім ще раз акцентуємо: у таких діях немає потреби.

Також звертаємо увагу: у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 11 за 2018 р. ми розповіли, зокрема, про:

☕ податкові наслідки, які матиме компенсація працівнику за використання авто;
☕ період формування податкового кредиту за податковою накладною, яку розблокували тільки у 2018 р.;
☕ небезпеки, які криються у перепродажу талонів на пальне.

 

 

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати