Помилка в декларації єдинника 2 групи: чи потрібно уточнювати
04.09.2019 | 08:12
Єдинником 2 групи  в декларації за 2016 рік помилково відображена сплата в іншій графі декларації. Як можна виправити цю помилку і чи потрібно її виправляти? Єдиний податок сплачується своєчасно та в повному обсязі.

У цій ситуації Вам не обов’язково подавати уточнену декларацію у зв’язку з тим, що така помилка не призвела до зменшення/збільшення податкових зобов’язань з єдиного податку. 

Між тим у разі виправлення самостійно виявлених помилок, що містяться в раніше поданих деклараціях, потрібно використовувати форму декларації, затвердженої наказом Мінфіну України від 16.06.15 р. № 578. Тобто Ви можете подати уточнену декларацію з виправленням помилки, допущеної у минулому податковому періоді. Але це буде зайвий клопіт, адже податкові зобов’язання з єдиного податку єдинникам 2 групи визначають податківці (п. 295.2 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).

Окрім того, платники податків другої групи сплачують податкові зобов’язання шляхом авансового внеску (п. 295.1 ПКУ). Як зрозуміло з Вашого запитання, сплата податку відбувається вчасно та в повному обсязі.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати