Послуги нерезиденту: як відобразити в бухобліку
15.11.2019 | 08:24
Як в бухобліку відображати розрахунки за послугами, наданим нерезиденту? Який субрахунок рахунку 36 повинен використовуватися в обліку таких розрахунків — 361/1 чи 361/2?

Облік різних заборгованостей (як дебіторської, так і кредиторської) можна вести за прийнятною та зручною для підприємства методологією. Головне — аби вона не суперечила нормам П(С)БО та іншої бухоблікової нормативки. Тому облік заборгованості покупців (замовників) можна вести і щодо замовлень (тим паче що це виправдано для обліку собівартості робіт/послуг), за типом контрагентів (резиденти, нерезиденти) тощо. Усе залежить від обраної та зафіксованої облікової політики підприємства.

Позаяк наразі облік здебільшого ведуть за допомогою спеціального програмного забезпечення (наприклад, 1С), то налаштування облікової архітектури залежить від мети та завдань, які визначає головний бухгалтер чи особа, котра виконує його функції, а також програміст, який це реалізує як розробку алгоритму роботи облікової програми відповідно до заданих обліковцями параметрів. У будь-якому разі налаштування облікової архітектури — в професійній площині фахівців з програмування.

Тому за потреби облік розрахунків з покупцями можна налаштувати щодо замовлень, але з додатковою аналітикою за необхідними групами покупців (вітчизняні, нерезиденти тощо). У такому разі обліковою політикою підприємства слід передбачити, що аналітичний облік розрахунків з покупцями (вітчизняними та нерезидентами) вестимуть на субрахунках до субрахунку 361, наприклад: 361/1 та 361/2. Якщо такої потреби немає, то облік можна вести так, як ведете його Ви: лише щодо замовлень від однієї групи покупців «кінцевий споживач». 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати