Працівники під час локдауну не працюють: чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального внеску
15.02.2021 | 08:00
У січні 2021 р. під час локдауну більшість працівників не працювало, і зарплату нараховано менше від мінімальної 6000 грн. Чи треба за січень 2021 р. донараховувати ЄСВ до мінімальної зарплати?

Так, потрібно.

Умови нарахування дотяжки ЄСВ не змінилися: у разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Нагадаємо також, що дотяжка ЄСВ робиться за умови перебування у трудових відносинах (несення військової служби) повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством.

Дотяжка ЄСВ не робиться в разі нарахування:

— заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи;

— заробітної плати (доходу) працівника з інвалідністю, який працює на підприємстві, в установі, організації, фізичної особи — підприємця, у тому числі тієї, яка обрала спрощену систему оподаткування, де застосовується ставка 8,41 %;

— заробітної плати (доходів) усіх працівників всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариств УТОГ та УТОС, де застосовується ставка 5,3 %;

— заробітної плати (доходів) працівників з інвалідністю підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, де застосовується ставка 5,5 %;

— заробітної плати працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» (Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.15 р. № 449).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати