Працівника госпіталізували прямо з роботи: як розрахувати лікарняний
01.04.2021 | 08:00
250 0
Нашого працівника госпіталізували з роботи о 14 годині (робочий день до 17 години), у четвер. Лікарняний лист видали: четвер субота. У нас діє тарифний місячний оклад. Як розрахувати лікарняний?

Незалежно від того, коли видали листок непрацездатності, розрахунковий період для оплати часу непрацездатності (і порядок його оплати) визначається за правилами Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1266-2001-%D0%BF#Text), і становить:

  • останні 12 календарних місяців, що передують місяцю початку непрацездатності, якщо працівник перебуває в трудових відносинах більше 12 місяців. Наприклад, якщо листок видано 11.03.2021 р.: 01.03.2020 р. — 28.02.2021 р.;
  • повні місяці з 1 до 1 числа, працівник перебуває в трудових відносинах менше 12 місяців;
  • фактично відпрацьований час, якщо працівник працює менше місяця. Наприклад, працівник трудиться з 20.02.2021 р.: 20.02.2021 р. — 10.03.2021 р.

Із розрахункового періоду виключаються дні відсутності на роботі з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати).

Дохід за розрахунковий період, на який нараховано ЄСВ і який зафіксовано у звітності з ЄСВ, ділиться на кількість календарних днів розрахункового періоду. Визначається середньоденна зарплата, що множиться на кількість календарних днів тимчасової непрацездатності (включаючи вихідні та святкові) і відсоток оплати часу непрацездатності залежно від загального страхового стажу (від 50 до 100%).

Якщо у працівника страховий стаж за останні 12 календарних місяців менше 6 місяців, діють обмеження за ч. 4 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-ХIV: сума допомоги не може перевищувати суму, обчислену з мінімальної зарплати.

Перші 5 календарних днів оплачують за рахунок роботодавця, починаючи з 6-го — за рахунок ФСС, подаючи заяву-розрахунок.

Якщо тимчасова непрацездатність настала в перший день роботи або в розрахунковому періоді відсутній дохід, тоді середньоденна зарплата визначається з окладу (тарифної ставки) шляхом ділення на 30,44. І далі все те саме.

Якщо вас цікавить, як оплатити у вашому випадку четвер, то це перший день непрацездатності. Він не може бути оплачений двічі: і зарплата, і лікарняні.

Комісія/уповноважений із соціального страхування в таких випадках приймає рішення оплатити лікарняний у цей день за середнім заробітком.

Якби листок відкрили після закінчення робочого дня, то в таких випадках комісія приймає рішення перший день за середнім не оплачувати, тому що буде нараховано зарплату, а оплатити решту — 4 дні та далі.

Підприємство вправі оплати зарплату до 14 год з окладу, а час роботи з 14 до 17 — за середнім заробітком (але все одно четвер — перший день непрацездатності).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати