Працівника поновили на роботі: чи подавати повідомлення про прийняття та як заповнити звіт з ЄСВ
Працівника було звільнено 28 липня 2017 року. Наразі його поновили на роботі за рішенням суду. Чи подавати до ДФС повідомлення про прийняття на роботу? Як відобразити суму середнього заробітку в таблиці 6 Звіту з ЄСВ? Що робити з таблицею 5 Звіту з ЄСВ, адже у звіті за липень 2017 року відобразили звільнення працівника?

Відповідь:  Згідно з ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та повідомлення про прийняття на роботу. Проте згадана норма поширюється винятково на ситуацію, коли з працівником укладають трудовий договір. Поновлення на попередній роботі за рішенням суду відбувається з дати звільнення працівника. Тому подавати повідомлення до територіальних органів ДФС у цьому разі не потрібно.

Для нарахування єдиного внеску суму заробітку за час вимушеного прогулу розподіляйте за місяцями. У таблиці 6 Звіту з ЄСВ її також відображайте кількома рядками — окремо за кожний місяць.
Щодо таблиці 5 Звіту з ЄСВ, то відомості, які в ній відображено, потрібно скасувати. Для цього сформуйте таблицю 5 зі статусом «скасовуюча» за липень 2017 року.
Більш детально про заповнення Звіту з ЄСВ у разі поновлення працівника — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 94 за 2018 рік, на с. 28.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати