Працівнику встановлено ненормований робочий день: особливості трудових відносин
Працівнику встановлено ненормований робочий день. Чи має право роботодавець викликати такого працівника на роботу у вихідні чи неробочі святкові дні без додаткової оплати? Чи треба відображати в табелі роботу у вихідні? Де має бути зазначено, що працівнику встановлено ненормований робочий день?

Відповідь: Єдиним нормативним актом, який дає змогу зрозуміти, що таке ненормований робочий день, як і кому його запроваджують тощо, є Рекомендації щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджені наказом Мінсоцполітики України від 10.10.97 р. № 7.
Список професій і посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, визначається колективним договором одночасно зі встановленням додаткових днів відпустки, яка є компенсацією за таку роботу. Тобто таким працівникам не оплачується час роботи понад нормальну тривалість робочого дня, а ця робота компенсується додатковою відпусткою тривалістю до 7 днів.

Як випливає із самої назви «режим робочого часу» та згаданих Рекомендацій, працівникові може встановлюватися ненормований робочий день, але не тиждень. Це означає, що залучати його до роботи у вихідні можна лише з підстав, установлених ст. 71 КЗпП, серед яких такої як «у зв’язку з виробничою необхідністю» немає. Відтак ця робота має компенсуватися відповідно до ст. 72 КЗпП або наданням іншого дня відпочинку (тоді робота у вихідний оплачується в одинарному розмірі), або подвійною оплатою відповідно до ст. 107 КЗпП.
У табелі обліку робочого часу роботу у вихідний відображають не тільки як день роботи, а й обов’язково фіксують її години, оскільки оплата в розмірі,  зазначеному у ст. 107 КЗпП, провадиться за години, фактично відпрацьовані у вихідний, святковий чи неробочий день. Робота у вихідний день не є надурочною.
Більше про ненормований робочий час читайте у додатку до газети «Все про бухгалтерський облік» № 98 за 2018 рік на сайті dodatok.vobu.ua.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати