Працівники були, але зараз їх немає: чи можна єдиннику 2 групи скористатися податковою відпусткою
Єдиний податок, 2 група, єдинник уже 20 років. КВЕД – 01.11. Завжди використовую найманих працівників. Із жовтня 2020 р. по квітень 2021 р. не маю і не матиму найманих працівників, та й сама не працюю. Чи можу скористатися відпусткою на 1 місяць і не платити єдиний податок з 01.02.2021 р. по 28.02.2021 р.?

Пунктом 295.5 ПКУ визначено, що платники єдиного податку 1 і 2 груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки (а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів).

Заява про надання відпустки подається до податкового органу в довільній формі (пп. 298.3.2 ПКУ) до початку відпустки. У ній слід написати про відсутність найманих працівників та  зазначити строк відпустки.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати