Працівниця 4 роки не брала відпустку: чи можна виплатити компенсацію
31.03.2018 | 12:27
Одна наша працівниця вже чотири роки не брала щорічної відпустки (24 к.дн). Підкажіть, як ми можемо вчинити в такій ситуації: надати їй усі невикористані дні чи краще виплатити компенсацію? Як рахувати середній заробіток? Чи можуть підприємство оштрафувати за те, що чотири роки працівниця не була у відпустці?

Відповідь: Ви можете надати працівниці всі невикористані раніше дні відпустки в будь-який час. Зокрема, можете надати їй одразу всі невикористані дні поспіль (якщо тривалість відпустки за один робочий рік — 24 к.дн, то можете надати 96 к.дн. поспіль за невикористані протягом 4-х років відпустки). Причому обчислювати середній заробіток для нарахування відпускних потрібно за 12 місяців, що передують місяцю фактичного надання відпустки (незважаючи на те що таке право зароблене в минулих роках). Компенсацію можна було б виплатити, якби тривалість щорічної відпустки та додаткової відпуски на дітей (за наявності) за один рік становила більше ніж 24 к.дн. (ч. 2 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки). Наприклад, якби тривалість щорічної відпуски була 31 к.дн., то можна було б за кожен із років виплатити компенсацію за 7 к.дн, а фактично надати по 24 к.дн. відпустки за кожен робочий рік. В інакшому разі відпустку можна надати лише в разі звільнення (про те, у яких випадках можна виплачувати компенсацію, йшлося в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 40 за 2017 рік. стор. 40)

Те, що працівниця не використовувала щорічної відпустки протягом 2 років поспіль і довше, є порушенням законодавства — ч. 5 ст. 11 Закону про відпустки , ч. 4 ст. 80 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП). За це до підприємства може бути застосовано штраф у розмірі однієї мінзарплати (у 2018 р. — 3723 грн) згідно з абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП. Тому надалі майте на увазі: якщо особа не бажає брати відпустку, то відправити її у відпустку можна й без отримання заяви — про це ми розповідали, зокрема, у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 40 за 2017 рік, стор. 48 — 49.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати