Продаємо основний засіб за готівку: чи використовувати РРО
05.02.2019 | 08:45
Підприємство не використовує РРО. Але виникла потреба продати комп'ютер за готівку. Чи можемо ми оформити розрахунки через касу фірми?

Відповідь: Так, ви дійсно можете оформити продаж основного засобу за готівку через касу.

Вказують на це навіть самі податківці у категорії 109.02 ЗІР: якщо основний засіб, який обліковували на рахунку 10 «Основні засоби», вилучають з активів (списують із балансу) внаслідок продажу, то суб'єкти господарювання можуть проводити такі розрахунки двома способами:
1) у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею квитанцій, підписаних головбухом. При цьому слід дотримуватися правил із Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148;
2) у безготівковій формі через банки.
Тож при продажу ОЗ використанням РРО можна не перейматися.
Попри позитивне роз'яснення контролерів, радимо не втрачати пильність! Адже акцент зроблено на обліку ОЗ на рахунку 10. Якщо перед продажем його перекласифікували з рахунку 10 на субрахунок 286 «Необоротні активи та групи вибуття, утримувані для продажу», то ви реалізуєте вже не ОЗ, а товар! А це пряме керівництво для застосування РРО.
Докладне роз’яснення шукайте у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 25 за 2018 рік, стор. 13.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати