Продаж незавершеного будівництва на орендованій ділянці: чи можна обійтись без кадастрового номера
 Чи є законним відчуження фізичним особам незавершеного будівництва із зазначенням у договорі купівлі-продажу кадастрового номера всієї орендованої земельної ділянки (70 га), а не кадастрового номера земельної ділянки, на якій розташовано незавершене будівництво?

Відповідь: Ні, це є незаконно.
Земельна ділянка — це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами (ст. 79 Земельного кодексу України, далі — ЗКУ).

Відповідно до ч. 6 ст. 120 ЗКУ істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти, окрім об’єктів державної власності, що підлягають продажу шляхом приватизації.
Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов'язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.
Тобто істотною умовою договору відчуження незавершенки має бути кадастровий номер ділянки, на якій вона розміщена. Причому якщо незавершенка знаходиться на частині ділянки, то спершу таку частину потрібно виділити в окрему ділянку й тільки потім відчужувати.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати