Придбали послуги в неприбутківця: чи коригувати фінрезультат
Наше підприємство придбало послуги в бюджетної організації та в ОСББ. Чи потрібно збільшувати фінансовий результат із податку на прибуток на вартість таких послуг?

Відповідь: Усе залежить від того, коригує ваше підприємство бухфінрезультат на різниці з р. ІІІ ПКУ чи ні.

Нагадаємо: застосовувати різниці з р. ІІІ ПКУ зобов’язані ті платники податку на прибуток, у яких річний бухдохід за попередній звітний рік перевищив позначку в 20 млн грн. Окрім того, коригують бухфінрезультат на такі різниці й ті прибутківці, які добровільно прийняли таке рішення (річний бухдохід менший за 20 млн грн). Решта платників звітує в безкоригувальному режимі за умови проставлення в декларації позначки про прийняття рішення не коригувати фінрезультату (пп. 134.1.1 ПКУ).

Отож якщо ваше підприємство не коригує фінрезультату до оподаткування на різниці з р. ІІІ ПКУ, то в податково-прибутковому обліку цю операцію будуть відображати, як і в бухобліку. Жодних коригувань не буде.

А якщо ви звітуєте з коригуванням на різниці з р. ІІІ ПКУ, то слід звернути увагу на різницю з пп. 140.5.4 ПКУ. За нею, потрібно збільшити бухфінрезультат на суму 30% від вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у неприбуткових організацій, унесених до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого придбання. Тобто якщо ви придбаваєте у звітному періоді в неприбутківця необоротні активи, роботи, послуги, то 30% від їх вартості має збільшити фінрезультат до оподаткування.

Щоправда, ця різниця не діятиме, якщо:

1) сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Тобто якщо з початку року було придбано в неприбутківця на суму, меншу за 80000 грн (25 х 3200 грн), то різниця не діятиме, якщо більше — доведеться застосувати різницю (у повній сумі). Тобто вартість товарів (робіт, послуг) не зменшується на суму 25 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (див. лист ДФСУ від 07.06.17 р. № 533/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

При цьому різниця буде діяти за результатами податкового (звітного) періоду, у якому здійснюють перехід права власності на товари, необоротні активи або складають акт чи інший документ, оформлений відповідно до вимог чинного законодавства, що підтверджує виконання робіт або надання послуг.

Для проведення цього коригування фінрезультату слід використовувати договірну (контрактну) вартість товарів (робіт, послуг) без ПДВ незалежно від того, чи відображено витрати на їх придбання під час формування фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку у звітному періоді (див. лист ДФСУ від 26.06.17 р. № 816/6/99-99-15-02-02-15/ІПК);

2) придбання товарів, робіт, послуг відбувається в бюджетних установ і неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, коли участь страховика в такому об'єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону. Тобто у вашому випадку під різницю попаде лише придбання в ОСББ та асоціації власників жилих будинків.

 

Різницю відображають у рядку 3.1.6 додатка РІ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форму якої затверджено наказом Мінфіну України від 20.10.15 р. № 897.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати