Придбали сировину в "офшорника": що з витратами
Наше підприємство придбало сировину в нерезидента з офшорної зони. Половину придбаної сировини плануємо продати, а іншу половину — використати у виробництві. Чи є право на витрати в податковому обліку?

Відповідь: У бухгалтерському обліку такі витрати відображають за загальними правилами, як це вимагає П(С)БО 16 "Витрати".

А ось податково-прибутковий облік залежить від того, застосовує ваше підприємство різниці з р. ІІІ ПКУ чи ні.

Так, якщо ви звітуєте в безкоригувальному режимі, то об’єктом обкладення з податку на прибуток буде бухгалтерський фінрезультат до оподаткування за пп. 134.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Тобто як ці витрати буде відображено в бухобліку, так вони і впливатимуть на об’єкт обкладення з податку на прибуток.

Інша річ, якщо ваше підприємство застосовує різниці з р. ІІІ ПКУ. У такому разі вам слід звернути увагу на коригування за пп. 140.54 ПКУ. Воно передбачає, що прибутківець повинен збільшити фінрезультат до оподаткування на суму 30% вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів (у тому числі пов'язаних осіб — нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), зазначених у пп. 39.2.1.2 ПКУ. Перелік цих держав наведено в Розпорядженні КМУ від 16.09.15 р. № 977-р.

Це коригування потрібно провести за результатами податкового (звітного) періоду, у якому здійснюють перехід права власності на товари, необоротні активи або складають акт чи інший документ, оформлений відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.

При цьому для проведення коригування слід використовувати договірну (контрактну) вартість товарів (робіт, послуг) без ПДВ незалежно від того, чи відображено витрати на їх придбання під час формування фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку у звітному періоді (див. ІПК ДФСУ від 26.06.17 р. № 816/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

Щоправда, зауважте: такий платник податку може обійтися без коригування, якщо операція не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується ним за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки", відповідно до процедури, установленої ст. 39 ПКУ, але без подання звіту.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати