Придбали запчастини до трактора у фізособи: яка ознака у ф. № 1ДФ
Наше підприємство придбало у фізособи запасні частини до трактора. Підкажіть, які податки слід сплачувати та як відобразити таку виплату у ф. № 1ДФ?

Відповідь: Спершу зазначимо, що запасні частини до трактора — це рухоме майно, адже таким, за ч. 2 ст. 181 Цивільного кодексу України, уважають усі речі, які можна вільно переміщувати в просторі (за визначенням поняття «рухоме майно» звертаємося до цього нормативного документа, спираючись на п. 5.3 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Тож юрособа, як податковий агент, мусить утримати з виплати фізособі за придбані в неї запчастини 5% податку на доходи та 1,5% військового збору (п.п. 167.2, 173.1, пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 р. XX ПКУ). Водночас маємо вас попередити: судячи з роз’яснень у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (у категоріях 103.02 та 103.03), фіскали можуть наполягати на застосуванні 18%-вої ставки податку до подібного доходу. Утім, як ми зазначили, законодавство однозначно говорить, що розмір ставки податку для доходу від продажу рухомого майна — саме 5%.

 

У р. I ф. № 1ДФ дохід фізособи від продажу рухомого майна юрособа має відобразити з ознакою доходу «105». Також суму такого доходу слід урахувати, заповнюючи рядок «Військовий збір» р. II ф. № 1ДФ.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати