Придбання нерухомості у фізичної особи
Підприємство планує придбати у фізособи нежитлове приміщення під склад. Підкажіть, будь ласка, податок потрібно сплатити за його місцезнаходженням і хто має це зробити — продавець чи ми?

ВІДПОВІДЬ: Однозначно — ні. Сплатити податок на доходи та військовий збір у наведеній ситуації має саме ваше підприємство. Оплату проводьте за місцем реєстрації підприємства, а нотаріусу надайте копію платіжного доручення, аби він переконався у сплаті податків.

Майже всі відповідні норми знаходимо у ст. 172 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Почнемо з того, що обкладенню податком на доходи підлягає дохід від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначеного в п. 172.1 ПКУ, або від продажу об'єкта нерухомості, не названого в згаданому пункті. Оподатковують його за ставкою 5% (п. 172.2 ПКУ). У вашій ситуації йдеться саме про об'єкт, який не згадано в п. 172.1 ПКУ. Як нитка за голкою, за податком на доходи тягнеться військовий збір. Тому з такого доходу, крім 5% податку на доходи, необхідно утримати 1,5% військового збору (пп. 161 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ). Якщо продавець нерухомості — фізособа-нерезидент, податок на доходи утримують за ставкою 18% (п. 172.9 ПКУ). Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначають з огляду на ціну, зазначену в договорі купівлі-продажу, але не нижче за оціночну вартість такого об'єкта, розраховану органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону, та зареєстровану в єдиній базі даних звітів про оцінку.

Розлогіше про це читайте у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 88 за 2018 р. стор. 12.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати