Придбаваємо легковий автомобіль директорові: облікові та податкові наслідки
07.02.2020 | 11:22

Юридична особа, що має за штатним розписом тільки директора (він же і засновник), вирішила придбати новий легковий автомобіль із салону. Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку придбання такого автомобіля і супутні витрати на його придбання (наприклад, страхування КАСКО тощо)? Чи слід оформляти поїздки директора подорожніми листами? Відповімо на ці запитання в нашій консультації.

Автівка для директора: стисло про головне

Якщо підприємство вирішило придбати легковий автомобіль, то воно здійснює операцію з придбання основного засобу (далі — ОЗ). Річ у тому, що новий легковий автомобіль виконує всі вимоги, встановлені для класифікації активу серед когорти ОЗ як за правилами бухобліку (п. 4 П(С)БО 7 "Основні засоби"), так і податкового обліку (пп. 14.1.138 ПКУ). Адже строк його експлуатації перевищує 1 рік, а вартість більше ніж 6000 грн (тобто більше  вартості, яку зазвичай встановлюють у бухобліку для розмежування ОЗ та інших необоротних мат­активів).

Отже, підприємство, яке придбає новий легковий автомобіль, отримує актив, який буде в нього обліковуватися як ОЗ.

Визначаємо первісну вартість автівки

Перш ніж поставити легковий автомобіль на облік, підприємство має його оцінити. Спосіб оцінки ОЗ залежатиме від методу надходження активу на підприємство. У нашому випадку мовиться про купівлю автомобіля за грошові кошти в інших суб'єктів господарювання. Тому автомобіль на баланс потрібно зарахувати за первісною вартістю (п. 7 П(С)БО 7).

Нагадаємо, що первісною вартістю вважається історична (фактична) собівартість необоротних активів у сумі грошових коштів або справедливої вартості інших активів, сплачених (переданих), витрачених для придбання (створення) необоротних активів (п. 4 П(С)БО 7).

Правила формування первісної вартості ОЗ описані в п.п. 8—13 П(С)БО 7.

     <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 114 за 2019 р. на стор. 26

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати