Реєстрація ПН невідомим постачальником
26.06.2019 | 08:24
Невідомий нам постачальник зареєстрував на нас податкову накладну. Як нам правильно вчинити в цій ситуації?

ВІДПОВІДЬ: У такому випадку жодних додаткових дій вчиняти не потрібно. А надлишок реєстраційної суми за рахунок помилкової податкової накладної (далі — ПН), зареєстрованої в ЄРПН, слід сприймати як подарунок без наслідків.

Хотіли б акцентувати вашу увагу: таку помилкову ПН, котра не підтверджує постачання товарів або послуг, у жодне не слід включати до податкового кредиту (далі — ПК). Адже для ПК потрібно щось купити або ввезти в Україну, супроводжуючи таку операцію нарахуванням (сплатою) ПДВ (п. п. 198.1, 198.3 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). І, звісно, обов'язкова умова для ПК при купівлі товарів/послуг — реєстрація ПН у ЄРПН (п. п. 198.6, 201.10 ПКУ). 

Повніше про це читайте у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 99 за 2018 р. стор. 25.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати