Рейтинг 9 топ­помилок бізнесу в огляді судової практики за листопад
13.02.2020 | 09:41

Бути правим — сумнівне задоволення.
Задоволення — зуміти довести, що інші неправі.
Філіп Честерфілд, англійський державний діяч

Що каже законодавство про роль судової практики

Висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду, обов'язкові для всіх суб'єктів владних повноважень, які у своїй діяльності керуються нормативно­правовим актом із відповідною правовою нормою (ч. 5 ст. 13 Закону України  "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.16 р. № 1402­VIII).

Чинник, який дає змогу застосовувати (або, навпаки, заперечити) відповідний висновок Верховного Суду, — це тлумачення того, чи є відносини в різних справах подібними. А це вже царина майстерності адвоката та його здатності довести те, що відповідає законним інтересам його клієнта.

У будь­якому разі судова практика — досвід, що містить судову оцінку певних обставин. Вона може бути авторитетною під час судового розгляду вашої справи за подібних обставин. Розумні вчаться на чужих помилках. Тому розповімо про найсвіжішу судову практику в спорах із податківцями.

Перевірки (документальні позапланові)

Чи є підстави для здійснення документальної позапланової перевірки, якщо підприємство не надасть податківцям пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит, у якому не зазначено, у чому саме полягає порушення платником податкового законодавства?

Помилкова відповідь: Так, якщо у запиті податківців є посилання на виявлення фактів, які свідчать про порушення платником податків законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи.

      <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 14 за 2020 р. на стор. 25

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати