Річна премія в три підходи: як ураховувати для обчислення відпускних
10.01.2019 | 08:53
Директор вирішив преміювати співробітників за підсумками роботи в 2017 році. Суми визначив  чималі, але вільних коштів на початку року особливо не було. Тому річні премії нараховували поетапно рівними частинами — у лютому, у квітні і в червні поточного року. Та виникло питання стосовно обчислення середнього заробітку для відпускних —  як правильно враховувати такі премії в разі надання відпустки в червні та в липні?

Відповідь: По-перше, до кожного місяця розрахункового періоду додаємо по 1/12 премії, нарахованої в поточному році за попередній рік (абз. 2 п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100).

По-друге, якихось уточнюючих настанов на випадок, коли річну премію нараховують поетапно кількома частинами, у нормативці немає. А значить, кожну частину премії розглядаймо просто як річну премію. Тож слід приймати до кожного місяця розрахункового періоду по 1/12 від кожної з частин річної премії, що були нараховані у розрахунковому періоді.
По-третє, якщо котрусь із частин річної премії нараховано поза межами розрахункового періоду, то її взагалі не потрібно брати до уваги. 
Більше про порядок урахування річної премії в розрахунку відпускних із прикладами — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 59 за 2018 рік, на стор.7.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати