Робота ФОП у вихідні: чи потрібно нараховувати зарплату
14.08.2019 | 08:03
У приватного підприємця працює на цілодобовій автостоянці 4 сторожі. Чи може приватний підприємець виходити на роботу у вихідні (в будні він працює на іншій роботі, де є найманим працівником), щоб сторожі не працювали понад місячну норму робочого часу? Чи потрібно йому виплачувати заробітну плату, якщо він просто приватний підприємець і не є найманою особою у себе?

Так, підприємцю можна виходити на роботу у вихідні і не нараховувати собі за це зарплати.

Підприємництво — це самостійна на власний страх і ризик діяльність з метою отримання прибутку (ст. 42 Господарського кодексу України). Цей прибуток і є «зарплатою» підприємця. А прибутком вашого підприємця є різниця між виручкою за стоянку автомобілів і витратами, які він здійснює на утримання стоянки (плата за землю, освітлення, зарплата охоронців тощо). 

Підприємець може надавати послуги самостійно, а може залучати до їх надання найманих працівників. Якщо у підприємця є наймані працівники, то він повинен забезпечити дотримання стосовно них норм Кодексу законів про працю України (КЗпП), зокрема, щодо максимальної тривалості робочого часу — 40 год на тиждень (ст. 50 КЗпП). Оскільки стоянка має охоронятися цілодобово і дотримання тижневої норми робочого часу неможливо (через позмінну роботу охоронців), то для найманих працівників дозволено запровадження підсумованого обліку робочого часу з самостійно визначеним обліковим періодом (місяць, квартал, рік тощо). В такому разі слід дотримуватися норми робочого часу за такий обліковий період загалом, а не за тиждень. Наприклад, якщо обліковий період — місяць, то норма робочого часу у червні 2019 р. — 143 год, якщо квартал, то у ІІІ кварталі — 519 год. Тому графіки роботи охоронців слід складати так, щоб у них не було робочих годин більше, ніж в обліковому періоді. Якщо передбачається перевищення, то його слід «прибрати» або шляхом встановлення внутрішнього сумісництва охоронцям, або залучення сторонніх (підмінних) працівників. Функцію таких підмінних працівників може виконувати підприємець самостійно, що він і робить. Але сам із собою він у трудові відносини не вступає, тож порушення у тому, що він нібито працює охоронцем, але не отримує зарплати.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати