Робота у важких та шкідливих умовах: скорочуємо робочий час працівників
23.01.2019 | 08:45
Як скоротити робочий час працівників, зайнятий на роботах у важких та шкідливих умовах?

Відповідь: За роботу у шкідливих умовах праці законодавство встановлює низку пільг, серед яких скорочена тривалість робочого часу. За ч. 2 ст. 51 КЗпП тривалість робочого часу в таких випадках не може бути більшою ніж 36 годин на тиждень.

Перелік виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджений постановою КМУ від 21.02.01 р. № 163, містить назви професій і посад керівників, фахівців, службовців та робітників (відповідно до Класифікатора професій), котрим установлюють скорочений робочий час, а також конкретну тривалість годин на тиждень, яку мають відпрацьовувати працівники зазначених категорій. 
Установлення скороченого робочого часу як пільги «за шкідливість» супроводжується кількома умовами.
1. Виконання різних робіт або зайнятість на різних виробництвах
Якщо працівники протягом робочого часу були зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці на різних виробництвах, за професіями та на посадах, де встановлено скорочений робочий тиждень різної тривалості, і відпрацювали на цих роботах більше половини максимальної тривалості скороченого робочого часу (тобто більше 18 годин на тиждень), їх робочий день не повинен перевищувати 6 годин — це визначено в п. 6 Порядку застосування Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого наказом Мінпраці та соцполітики України від 23.03.01 р. № 122.
2. Проведення атестації
Скорочену тривалість робочого часу за роботу у шкідливих умовах установлюють лише залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці (п. 9 згаданого Порядку № 122).
Більше про умови встановлення скороченого робочого часу у важких і шкідливих умовах читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 98 за 2018 рік на стор. 11—13.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати