Роздавання подарунків: чи нараховувати податкові зобов’язання
31.07.2019 | 08:12
Телерадіокомпанія проводила дитячий телевізійний пісенний конкурс і вирішила придбати без ПДВ для учасників подарунки на згадку (400 грн) з логотипом компанії. Чи потрібно нарахувати податкові зобов’язання на роздавання подарунків?

Згідно із п. 185.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) об’єктом оподаткування є, зокрема операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, у тому числі операції з безоплатного передання та з передання права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передають на умовах товарного кредиту, а також з передання об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Відповідно до п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів)).

Водночас база оподаткування операцій постачання товарів/послуг не може бути нижчою за ціну придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижчою за звичайні ціни, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижчою за балансову (залишкову) вартість за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюють такі операції (за відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни).

До складу договірної (контрактної) вартості включають будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передають платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включають суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань.

Таким чином, операції з безоплатного постачання подарунків (товару) обкладають ПДВ в загальновстановленому порядку за основною ставкою.

В аналізованому випадку нараховувати ПДВ згідно з п.198.5 ПКУ не потрібно, адже товари придбано без ПДВ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати