Розрахунки між юрособою та ФОП після припинення підприємницької реєстрації: що з оподаткуванням
Ми — юридична особа. У нас сезонна заготівля ягід. Закупили у ФОП ягоду на 900000 грн, розрахунки проводили за день по 10000 грн через касу готівкою. Цей ФОП у декларації показав дохід 900000 грн і закрив свою підприємницьку діяльність, але заборгованість залишилась невиплаченою на користь ФОП. Чи буде порушенням для юридичної особи виплачувати цю заборгованість як фізичній особі? Чи підлягає ця заборгованість утриманню ПДФО і військового збору?

З моменту припинення підприємницької діяльності кошти, що надходять фізособі в рахунок погашення заборгованості перед нею, уважатимуться її «звичайним» доходом. Адже підстав для застосування п. 177.8 ПКУ вже не буде.

Відповідно, юрособа, яка виплачує борг, виступатиме податковим агентом і зобов’язана виконати всі функції, покладені на податкового агента в такому випадку, тобто утримати із суми заборгованості, яку погашають, податок на доходи та військовий збір, перерахувати їх до бюджету й відобразити у ф. № 1ДФ з ознакою «127» (пп. 168.1.1 ПКУ). Аналогічні висновки зроблено в ІПК ДФСУ від 24.05.17 р. № 353/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати