РРО зняли з реєстрації: чи можна його списати
24.05.2019 | 08:28
Один з касових апаратів на торговельній точці відпрацював сім років і податкова надіслала листа з вимогою зняти його з обліку. У вересні 2018 р. ми розреєстрували касовий апарат та замінили на новий.Залишкова вартість ОЗ становить 0,0 грн. Чи правомірно списати з балансу та скласти акт про ліквідацію цього ОЗ на підставі наказу та рішення комісії із введення (списання) ОЗ? Чи потрібне висновок сторонньої організації про непридатність та неможливість експлуатації ОЗ?

Чи достатньо для цієї операції таких документів:

 — наказу на створення комісії;

— наказу на списання ОЗ;

— акта списання ОЗ;

— акта ліквідації ОЗ шляхом подрібнення (запчастини відсутні)?

З огляду на той факт, що касовий апарат і надалі не може застосовуватися з визначеною метою (оскільки це передбачено нормативними актами), його дійсно слід вивести з експлуатації та списати. Тож правомірним буде рішення комісії про списання такого апарата. При цьому на сьогодні нормативно не визначено, що для списання касового апарата слід мати висновок сторонньої організації про непридатність та неможливість експлуатації ОЗ. У підприємства вже є лист податківців з вимогою зняти з обліку касовий апарат та надалі його не застосовувати для проведення розрахункових операцій.

Наведених вами документів для фіксації списання касового апарата буде достатньо.

Крім того, не забудьте відобразити операцію з ліквідації в інвентарній картці обліку основних засобів (типова форма № ОЗ-6), картці обліку руху основних засобів (типова форма № ОЗ-8) та інвентарному списку основних засобів (типова форма № ОЗ-9). Ці документи актуальні, якщо списаний РРО був основним засобом.

Та зауважимо, що акта ліквідації ОЗ шляхом подрібнення (запчастини відсутні) формувати не потрібно.

Загалом підприємство не має права не лише просто викинути на смітник списану техніку, а й навіть зберігати її в непридатних місцях. Списані основні засоби, які містять відходи дорогоцінних металів й каміння та/або речовини, які з часом стають отруйними, слід:

— або передати до підприємств, установ та організацій, що збирають, обробляють та утилізують відходи, тобто до спецпідприємств, що мають на це ліцензію;

— або ж продати за мінімальну плату чи безоплатно передати іншим підприємствам/фізичним особам.

Дізнатися, чи ваша техніка містить відходи дорогоцінних металів й каміння та/або речовини, які з часом стають отруйними, можна з технічної документації.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати