З якого періоду можна застосовувати пільгову ставку єдиного внеску до зарплати інваліда
11.08.2017 | 10:26
Працівник підприємства 4 липня подав довідку про інвалідність. Згідно з довідкою інвалідність установлено ще в 2016 році. Чи досить цього документа для застосування ставки ЄСВ у розмірі 8,4% і з якого періоду її можна застосовувати?

 

Відповідь: Документальна підстава для застосування пільгової ставки нарахування єдиного внеску в розмірі 8,41% — копія довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності. Таку копію має бути завірено на підприємстві. Це передбачено абз. 2 п. 7 р. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.04.15 г. № 449. Для завірення на копії достатньо зробити напис «Копія згідно з оригіналом», поставити дату завірення, печатку й підпис посадової особи. Застосувати пільгову ставку можна з дати встановлення інвалідності, але не раніше за день одержання завіреної довідки. Так, якщо в день нарахування єдиного внеску на зарплату за липень (станом на 31.05.17 р.) уже буде така копія довідки, внесок на всю суму липневої зарплати працівника (зрозуміло, у межах максимальної величини) уже можна нараховувати за ставкою 8, 41%.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати