Санаторно-курортна путівка згідно з колдоговором: чи утримувати податок на доходи

questionЧи потрібно утримувати податок на доходи з операцій із надання працівникам підприємства санаторно-курортних путівок на оздоровлення згідно колективним договором? Якщо так, то яку ознаку доходу зазначати у ф. № 1ДФ?

ВІДПОВІДЬ: Якщо в колективному договорі в розділі «Оплата праці» зафіксовано положення про те, що підприємство надає путівки працівникам за рахунок фонду оплати праці, то в цьому випадку йтиметься про зарплату (у ф. № 1ДФ відображають з ознакою доходу «101»). Слід зауважити, що виплати підприємства з надання працівникам санаторно-курортних путівок на оздоровлення зараховують до інших заохочувальних й компенсаційних виплат (абз. 5 пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати від 13.01.04 г. № 5). У випадку якщо ці виплати виплачують працівникам не за рахунок фонду оплати праці, то такий дохід слід обкладати як додаткове благо (у ф. № 1ДФ відображають з ознакою доходу «126»).

Окреслені операції обкладають податком на доходи за ставками 15% (20%) і військовим збором за ставкою 1,5%. У зв'язку з тим, що працівник одержав дохід у негрошовій формі, для визначення бази оподатковування необхідно застосовувати коефіцієнт (пп. 164.5 ст.164 НКУ), який становить для ставок податку 15% — 1,176471 і 20% — 1,25.

Отже, оподаткування цих операцій залежить від того, як Ви визначили норми надання путівок у колективному договорі й інших локальних документах підприємства.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.12.2015

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати