Що вважати оприбуткуванням готівки відокремленому підрозділу з касовою книгою
Що вважається оприбуткуванням готівки у відокремлених підрозділах, які ведуть касову книгу: виручка за Z-звітом чи сума службової видачі?

Згідно з нормами пп. 18 п. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі — Положення № 148), юридичні особи та їх відокремлені підрозділи мають оприбутковувати готівку шляхом її відображення в повній сумі фактичних надходжень у касовій книзі.

Причому зробити це слід безпосередньо в день отримання готівки (п. 11 Положення № 148).

Про те, чи потрібно відокремленому підрозділу із РРО касова книга (коментар до листа НБУ від 07.03.18 р. № 50-0007/13560), ми розповіли в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 32 за 2018 рік на стор. 21.

А роз’яснення ДФС з приводу того, що вважати відокремленим підрозділом з метою оприбуткування готівки — знайдете в електронному додатку до газети «Все про бухгалтерський облік» № 42 за 2019 рік.

Поза тим, касові операції у зв’язку із запровадження Положення № 148 детально розглянуто в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 81 за 2018 рік на стор. 14.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати