Сільгоспникам на загальній системі доведеться подавати декларацію з прибутку за І квартал
Наше підприємство-сільгоспвиробник перебуває на загальній системі оподаткування.

Чи потрібно нам звітувати за І квартал 2018 року? Чи в нас є можливість послуговуватися річним періодом звітування?

ВІДПОВІДЬ: Під час вибору періоду звітування сільгоспвиробники на загальній системі оподаткування змушені послуговуватися загальними правилами. А значить — усе залежить від розміру бухдоходу за 2017 рік. Скористатися особливим річним періодом звітування на практиці навряд чи вдасться. Розповімо детальніше.

Ситуація з порядком звітування у прибутківців-сільгоспвиробників склалася доволі неоднозначна. Детально проблематику подання ними звітності за 2017 рік ми описували в газеті «Все про бухгалтерський облік»  № 8 за 2018 рік на стор. 34. За позицією фіскальних органів сільгоспвиробники на загальній системі оподаткування втратили можливість звітувати з податку на прибуток за «особливим» річним періодом, передбаченим для них пп. «б» п. 137.5 ПКУ (з 1 липня минулого звітного року по 30 червня поточного звітного року). Про це вони повідомили, зокрема, в категорії 102.23.01 ЗІР (із посиланням на досі неопублікований широкому загалу лист Мінфіну України від 23.06.17 р. № 11210-09-10/16781), ІПК ДФСУ від 11.01.18 р. № 106/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, листі ДФСУ від 01.03.18 р. № 6191/7/99-99-15-02-01-17 (далі — лист № 6191).

Історія довга й заплутана, тож наразі до неї не повертатимемося. Суть зводиться до того, що нині в сільгоспників відібрали можливість подавати податково-прибуткову деку раз у рік за «особливим» періодом. Тож під час вибору періоду звітування їм залишається тільки послуговуватися загальними правилами.

А значить: виробники сільгосппродукції, у яких бухдохід за 2017 рік перевищив 20 млн грн, у 2018 році повинні подавати Декларацію № 897 за звітні податкові періоди — квартал, півріччя, три квартали, рік. Тобто таким сільгоспникам слід відзвітуватись і за перший квартал у 2018 році. Якщо ж дохід не перетнув зазначену межу — вони звітуватимуть лише за підсумками 2018 року. Про це фіскали прямо зазначають в ІПК ДФСУ від 20.02.18 р. № 697/6/99-99-15-02-02-15/ІПК (далі — ІПК № 697).

Своєю чергою, у своїх роз’ясненнях митарі акцентували увагу на таких нюансах:

— у сільгоспвиробників, які звітували в 2017 році, як за особливим, так і за звичайним періодом, показник бухдоходу в рядку 01 Декларації № 897 вийшов розірваним на дві звітності, одна з яких ураховувала ще й показники 2016 року. Тому митарі порадили таким платникам для порівняння із 20-мільйонною планкою брати до уваги загальний бухдохід (без ПДВ) у фінзвітності за 2017 рік (див.  ІПК № 697);

— подавати Декларацію № 897 їм слід без позначки: «виробника сільськогосподарської продукції» (див.  лист № 6191).

Про всі інші тонкощі подачі податково-прибуткової декларації за І квартал 2018 року наші читачі можуть дізнатися в матеріалі в № 36 нашої газети за 2018 рік на стор. 5. А саме:

— Хто подає «весняну» прибуткову декларацію;

— У які строки необхідно подати Декларацію № 897 за перший квартал і сплатити податок;

— За якою формою звітувати;

— Як «оселити» нові податкові різниці в нинішній формі декларації;

— Чи можна в першоквартальній декларації врахувати минулорічні збитки.

Окрім того, у темі номера, присвяченій першоквартальній звітності з податку на прибуток в № 36 нашої газети за 2018 рік, ми, зокрема, відповіли на такі практичні питання:

— Проміжна фінзвітність — 2018: хто та які форми подає;

— Виправляємо минулорічні помилки через додаток ВП першоквартальної деки;

— Від амортизації до фіндопомоги: ТОП-7 актуальних прибуткових питань;

— Операція є — первинки немає: як прибутківцю відображати витрати.

Антон ЮЛІН, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Ще більше різноманітних аспектів, пов’язаних із поданням декларації з податку на прибуток, ми розглянули в матеріалах:

— Помилки в податково-прибутковій звітності: виправляємо майстерно — у газеті № 16 за 2018 рік на стор. 6;

— Як правильно читати договір позики — у газеті № 5 за 2018 рік на стор. 25;

— Дивіденди іноземному засновнику: як показати в Декларації з податку на прибуток — у газеті № 8 за 2018 рік на стор. 8;

— Чи зазначати в прибутковій декларації податкову малоцінку — у газеті № 108 за 2017 рік на стор. 41.

— Результати податкової перевірки: чи відображати в декларації з податку на прибуток — у газеті № 45 за 2017 рік за на стор. 40.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати