СКІЛЬКИ СПЛАЧУВАТИ ПОДАТОК ЗА АВТО 2016 РОКУ
16.11.2020 | 08:03
Ми придбали автомобіль у травні 2016 році. У переліку на офіційному сайті https://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA, у графі «Рік випуску(включно)», наше авто підпадає від строку до 1 року. Прошу допомоги: скільки часу (років) нам сплачувати транспортний податок?

Відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, установленої законом на 1 січня звітного року.

У 2020 році підлягають обкладенню транспортним податком легкові автомобілі з 2015 року випуску (включно), середньоринкова вартість яких становить понад 1 771 125 гривень.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, у якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років (пп. 267.6.7 ПКУ).

З огляду на зазначене вважаємо, що за описаних у запитанні обставин транспортний податок вам потрібно сплачувати протягом одного року.

Водночас, зважаючи на обмеженість вхідної інформації, для уникнення хибних трактувань радимо вам щодо порушеного питання заручитися індивідуальною податковою консультацією, адже, лише маючи офіційну позицію контролюючого органу, ви зможете вчинити найбільш виважено.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати