Спецодяг працівникам: коли потрібно відображати його вартість у ф. № 1ДФ і як це зробити
28.01.2021 | 08:00
Який спецодяг потрібно відображати у формі 1ДФ, що вважається спецодягом? І як правильно його показати: стосовно працівника всі суми щодо спецодягу з ПДВ збити і перемножити на натуральний коефіцієнт? Якщо у вас є зразок того, як відображати одяг у 1ДФ, то скиньте, будь ласка.

Визначальним документом у забезпеченні працівників спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту є Закон України «Про охорону праці» від 14.10.92 р. № 2694-XII.

У ст. 8 цього Закону обумовлено, що на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби. Працівники, які залучаються до разових робіт, пов’язаних із ліквідацією наслідків аварій, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором, повинні бути забезпечені зазначеними засобами.

Норми безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості затверджено наказом Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16.04.09 р. № 62.

Крім того, є ще Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 29.11.18 р. № 1804.

Це той мінімум, ознайомившись з яким, у вас буде уявлення, що таке спецодяг.

Коли ви придбаваєте спецодяг, то ПДВ ставите собі у податковий кредит, а спецодяг лежить на складі. Коли ви видаєте спецодяг працівникові, то ви його йому видаєте за нормами в тимчасове користування, і він по закінченні норм носіння, при звільненні та в інших випадках має вам його повернути. Тут продажу немає, і тому не потрібно в момент передачі спецодягу в експлуатацію накручувати ПДВ. А тим паче застосовувати «натуральний» коефіцієнт за п. 164.5 ПКУ.

Вартість усього спецодягу, виданого працівникові в тимчасове користування (пп. 165.1.9 ПКУ), безоплатного лікувально-профілактичного харчування та іншого майна, якими роботодавець забезпечує платника податку відповідно до Закону України «Про охорону праці», спеціального (форменого) одягу та взуття відображаємо у єдиному звіті з ЄСВ і ПДФО з ознакою доходу «136».

Наприклад, куртка коштує 1200 грн. Коли видаєте її працівникові, то до дод. 4ДФ включите 1000,00 грн.

А от коли працівник не поверне спецодяг чи ви йому його віддасте в користування на постійно додому безплатно тощо, то тоді і ПДВ накрутити треба, і «натуральний» коефіцієнт застосувати, але така передача вже буде додатковим благом з ознакою доходу «126».

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (1)

  • Доброго дня!
    У газеті №102 від 04.11.2020р. на с.14 у рубриці "Бліц-Відповідь" була опублікована відповідь на запитання: Як відобразити у ф. №1 ДФ виданий спецодяг? Чи враховувати натуркоефіцієнт та суму ПДВ ?
    Вона надрукована з таким змістом: "...позаяк дохід видано у негрошовій формі, застосовуємо коефіцієнт, ... у сумі доходу враховуємо ПДВ..."
    Прошу пояснити відмінні погляди на одне і теж запитання.
    Дякую.

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати