Співробітник був у відпустці, одержав компенсацію відпустки, оплату за кілька робочих днів при звільненні: чи донараховувати ЄСВ до мінзарплати
11.08.2021 | 08:00
Чи потрібно робити донарахування ЄСВ до мінзарплати, якщо співробітник був у відпустці, отримав компенсацію відпустки, оплату за кілька робочих днів при звільненні. Сума нарахувань виявилася меншою від мінзарплати. Відпрацював повний місяць і був звільнений наприкінці місяця.

В описаному вами випадку, за умови, що в працівника немає інвалідності й він працював на вашому підприємстві за основним місцем роботи (не був для вас сумісником), потрібно донараховувати ЄСВ на різницю між мінзарплатою і сумою фактичних нарахувань. Така потреба обумовлена ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від  08.07.10 р. № 2464-VI і  пп. 6 п. 2 р. ІІІ Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну України від 20.04.15 р. № 449 (далі — Інструкція № 449). 

Звертаємо вашу увагу: у місяці прийняття на роботу або звільнення з роботи донарахування до мінімального рівня не провадять у випадку, якщо у зв'язку із прийняттям/звільненням трудові відносини тривали неповний місяць (коли через факт прийняття/звільнення співробітник не відпрацював усі робочі дні). Такий висновок випливає з формулювання абз. 2 пп. 6 п. 2 р. III Інструкції № 449.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати