Співробітник занедужав і помер у відпустці: як здійснити розрахунок за лікарняним
12.06.2019 | 08:16
Співробітник пішов у відпустку у квітні за період червень 2018 — червень 2019, через тиждень занедужав, на лікарняному помер. Як здійснити розрахунок за лікарняним? Чи треба утримувати відпускні та  чи не буде подвійної оплати?

Потому як рідні нададуть листок непрацездатності, його потрібно передати комісії з соціального страхування, яка ухвалить рішення, і листок слід оплатити відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266.

У листі від 14.08.09 р. № 04-06/Н-152з-198 ФСС роз’яснював, що чинним законодавством не передбачено обмежень оплати допомоги по тимчасовій  непрацездатності у разі смерті застрахованої особи. Допомога має надаватися за весь період захворювання включно по день смерті.

Розрахунковим періодом є останні 12 календарних місяців (або менший відпрацьований час) перед настанням непрацездатності з 1 по 1 число. Дохід працівника, з якого сплачено ЄСВ (за даними звітів з ЄСВ), ділять на кількість календарних днів у розрахунковому періоді (365) за мінусом днів відсутності з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати). Визначену середньоденну зарплату множать на кількість днів непрацездатності: перші 5 днів за рахунок підприємства, починаючи з 6-го — ФСС.

Ви не уточнюєте, але судячи з усього, питання перенесення чи продовження відпустки з початком тимчасової непрацездатності працівник не погоджував, бо ви запитуєте, чи утримувати відпускні. Відповідно до ст. 23 Закону «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР відрахування із заробітної плати за невідпрацьовані дні відпустки у разі смерті працівника не провадиться.

Таким чином, нараховуєте зарплату за відпрацьовані дні до початку відпустки, лікарняні, оподатковуєте весь дохід, як завжди, відображаєте у звітності як за останній звітний період і зазначаєте дату припинення трудових відносин днем смерті.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати