Сплата членського внеску неприбутківцю:чи проводити податкове коригування з пп. 140.5.9 ПКУ
ТОВ на загальній системі оподаткування є засновником громадської спілки, яка зареєстрована як неприбуткова організація з ознакою неприбутковості 0038. 06.03.2020 р. на загальних зборах членів громадської спілки було вирішено питання про сплату вступного внеску (одноразовий грошовий вклад, який у разі припинення членства не повертається). 03.06.2020 р. ТОВ перерахувало такий вступний внесок. Підкажіть, будь ласка, чи можна у бухобліку його в повній сумі списати до витрат? Чи потрібно в обліку з податку на прибуток застосовувати до таких сум податкову різницю з пп. 140.5.9 Податкового кодексу? 

ВІДПОВІДЬ: Так, у бухобліку суму вступного внеску за фактом його перерахування слід включати до складу витрат. Мовою бухпроведень це можна зобразити так: Дт 949 «Інші витрати операційної діяльності» Кт 311 «Поточні рахунки в національній валюті». 

У податково-прибутковому обліку під час такої операції контролери наполягають на застосуванні податкового коригування із пп. 140.5.9 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Так, у категорії 102.12 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу визначено: якщо платник податку на прибуток сплачує неприбутковій організації, яка відповідає вимогам п. 133.4 ПКУ та внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, членські внески на безповоротній основі, то такий платник повинен збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму цих членських внесків у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Усебічно про облік членських внесків ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 36 за 2019 рік на стор. 30.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати